+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Bölümünden 10 Kasım İle İlgili Makale ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  10 Kasım İle İlgili Makale

  Reklamlar


  10 Kasım Hakkında Makale

  10 Kasım Makalesi

  10 kasım deyince her Türk insanının aklına Atatürk`ün, büyük önderin hayata gözlerini kapattığı, hepimizin içini titreten o gün gelir. Peki Atatürk deyince aklımıza ne gelir? Tabiki tüm dünyanın önünde eğildiği, hoşgörülü, saygılı, ileri görüşlü aklımıza gelmeyen ve iyi olan herşey. Atatürk`ü, büyük önderi, onu anlatmaya kelimeler yetmez. Türk milleti daha önce böyle büyük bir özveri ve irade örneği görmedi. Atatürk`ü tanımlayacak en iyi söz kahramandır herhalde. Türk milleti gibi, kahraman Türk milletinin kahraman lideri. Peki ya bu ülkenin her karışını kanlarıyla alan kahraman Türk milletinin kahraman önderi 10 kasım 1938 günü öldü mü? Tabi ki hayır büyük hayır büyük önder bize bıraktığı her karışı atalarımızın kan ile sulanmış olan Türkiye ve ilkeleriyle daima aklımızda ve kalbimizde yaşayacak.

  Biz Atatürk`ü tanımadık, görmedik ama Atatürk; "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." ve "Ben başkalarının yaptığı ilkelere değil, ancak kendi ilkelerime uyarım." diyor. Bizde Atatürk`ü anlamak ve hissetmek istiyorsak onun ilkeleri doğrultusunda, ülkemizi geliştirelim. Ayrıca Atatürk; "Ben ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim; bununla gönlüm rahat!" diyor. Bizde soylu Türk milleti olarak beraber yürüdüğümüz yoldan ayrılmayalım ve Atatürk`ü ve bize kazandırdıklarını unutmayalım.


 2. Misafir

  Cevap: 10 Kasım İle İlgili Makale

  Reklamlar  Evet bu dediğiniz sadece atatürk için geçerli değildir. Büyük bilgelerin de sözleri zamanları aşarak gelmiştir bu zamana güzel bir konuya isabet etmişsiniz ve makaleyi beğendim+ Yorum Gönder