+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Bayramı Bölümünden Gençlik Haftası İle İlgili Esaslar Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Gençlik Haftası İle İlgili Esaslar Nelerdir

  Reklamlar


  Gençlik Haftası İle İlgili Esaslar Hakkında Bilgi

  GENÇLİK HAFTASI İLE İLGİLİ ESASLAR

  AMAÇ

  Madde 1- İl, İlçe ve Köylerde yaşayan 12-24 yaş kesimindeki gençleri bir araya getirerek, onlarla diyalog kurarak gençlerin milli değerler etrafında toplumla bütünleşmelerine; Atatürk İlkeleri doğrultusunda kendilerince yaratılan kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleri; barış, kardeşlik ve dostluk duyguları içinde sergilemelerine, tanışmalarına, kaynaşmalarına ve eğlenmelerine yardımcı olmak.

  KAPSAM :

  Madde 2- Bu esaslar, Gençlik Haftası ile ilgili temel ilkeleri, yapılacak hizmet ve etkinlikleri, düzenleme komitelerini, bunların görev, yetki ve çalışma usullerini kapsar.

  TEMEL İLKELER

  Madde 3- Her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Gençlik Haftası ile ilgili uygulamalarda dikkate alınacak temel ilkeler şunlardır;

  a) Gençlik Haftası programlarında, gençlere ve gençlik etkinliklerine yoğun bir şekilde yer verilmesine özen gösterilecektir. Bu hafta içinde uygulanacak etkinliklere gençlerle birlikte, kamu kuruluşları da katılacaktır.

  b) Düzenlemede Kamu kuruluşları; Gençlik Haftası programının uygulanmasında ihtiyaç duyulan personel, tesis, saha, salon, araç, gereç ve malzemenin tahsis veya kullanılmasına öncelik tanıyacaktır.

  c) Gençlik Haftası nedeniyle yapılacak konuşmalarda gençliğin önemi vurgulanacak, “ Gençlik Geleceğimizin Güvencesidir ”, ” Gençlik Milletin Temel Direğidir “ gibi sloganlara yer verilecek, gençlikle ilgili olarak alınan karar, plan ve programlar ile yapılan uygulamalar açıklanacaktır.

  d) Arkadaşlarına bilgi, beceri ve davranışlarıyla örnek olabilecek başarılı gençler tanıtılacak ve ödüllendirilecektir.

  e) Uygulamalar, büyüklerin gözetiminde ve belli bir disiplin içinde yapılacaktır.

  f) Gençlik, kamuoyunun yaratılması, ailenin ve toplumun bu hususta aydınlatılması, ilgilerin gençler üzerine çekilmesi için TRT’den ve diğer basın ve yayın kuruluşlarından azami şekilde yararlanılacaktır.


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Gençlik Haftası İle İlgili Esaslar Nelerdir

  Reklamlar  19 Mayıs günü Atatürk ' ün gençlere bıraktığı en büyük armağandır. 3. Misafir

  Cevap: Gençlik Haftası İle İlgili Esaslar Nelerdir

  Bu esasları benimseyenler Atatürk'ün istediği gençlik yoludur.

+ Yorum Gönder