+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Bölümünden Öğretmen Hakkında Komposizyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Öğretmen Hakkında Komposizyon

  Reklamlar


  Öğretmen ile ilgili komposizyon Örneği

  ÖĞRETMENİM

  Siz bugün benden çok uzakta sonsuzluk yolunda ağır ağır ilerlerken, koyu karanlık kalbimi tümüyle kaplayan büyük gölgeniz olduğu yerde hiç kıpırdamadan öylece kalıyor.
  Siz huysuz bir çocuğu şefkat dolu tatlı bir sesle, tatlı bir gülümsemeyle okşarken, ben sizi üzüldüğüm için unutmaktayım.
  Okula girdiğim ilk günden, sizden ayrıldığım güne kadar öğrendiklerimin bana bugün sahip olduğum şekli verdiğine inanırım. Siz bana... Hayır, hayır hepimize hayatın sözlük anlamı dışında da bir anlam taşıdığım öğrettiniz. Güneşin sadece parlak sarı olmadığım, daha pek çok rengi olduğunu da söylediniz. O gün gözlerimiz tecrübesizde zihnimizdeki kayalıklar da çok sarp; söylediklerinizi dinleyip anlayamadık. Oysa bugün çok iyi anlıyorum. Size minnet duyuyorum. Eğer o öğütleri, beni hayat yolunda tecrübeli kılacak bilgileri öğrenmeseydim, hayatın gül bahçesindeki dikenlere takılır kalırdım.
  Bizleri yarının ışıklı günlerinin meşaleleri olarak yetiştirdiniz. Bize "Vatanın, Milletin, Bayrağın" kandan, candan üstün olduğunu, "Dinin, Namusun, Ülkünün" her ne pahasına olursa olsun korunması gerektiğini anlattınız.
  Hep söylerdiniz: "Ben bir ağacım, siz de benim meyvelerimsiniz. Siz olgun, yararlı meyveler olun. Millet sizi toplasın. Vatana yarayın."
  Yarayacağız, yarayacağız. Bu vatanda her derde şifa olacağız.
  Elimizden geldiğince size olan minnet borcumuzu ödemeğe çalışacağız. Sonsuzluktan bizi izlerken size gurur duyurabilirsek ne mutlu bize.
  - Kalbimizde yaşayacaksınız. "Güneş severken toprağı,
  Işıkları canlı,ışıkları gururlu, ışıkları yarından ümitli. Tıpkı sevinçten ağlayan Öğretmenim gibi."

  Nalan Yıldız

 2. Misafir

  Cevap: Öğretmen Hakkında Komposizyon

  Reklamlar  Bu güzel kompozisyondan dolayı Nalan Yıldız'a ellerine sağlık diyirum . Bize bu yazıyı ulaştıran forum sahiplerine teşekürümü bir borç biliyorum+ Yorum Gönder