+ Yorum Gönder
Mubarek Gün ve Geceler ve Berat Kandili Bölümünden Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

  Reklamlar


  Berat Gecesi Okunacak Dua

  “Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike.”

  Anlamı:
  “Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin.”

  Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:
  “Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, ‘Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır.”

  Bu idrak ve şuur içinde ihya edeceğimiz Berat Gecesinin hepimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz edelim.

  Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:
  “Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.”


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

  Reklamlar  Bu mubarek gece de yapacagımız en güzel dualardan biri Ya Rabbi Sen Affedicisin,Affetmeyi Seversin,Bütün müslümanları affet Ya Rabbi. 3. Misafir

  Cevap: Berat Gecesi Duası Berat Kandili Duası

  Amin ya Rabbim Amin bütün günahlarımızı bağışla

+ Yorum Gönder