+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Dünya Kadınlar Günü Bölümünden Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Konuşma Metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar


  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Açılış Konuşması

  Dünya Kadınlar Günü Açılış Konuşma Metni

  Sayın Konuklar,

  8 Mart günü Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanır. Bu gün kadınlar tarafından ve kadınlar için konferans, gösteri ve eğlence gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Kadınlar arası dayanışma ve kadınların toplumdan beklentileri vurgulanır.

  Kadınlara özgü bir günün var olması düşüncesi ilk kez, 26-27 Ağustos 1910’da Kopenhag’da düzenlenen Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında ortaya atıldı ve kabul edildi. Bir çok ülkede her yıl kutlanmaya başladı. İsveç’te ise 1912 yılından itibaren kutlanmaya başladı.

  Ancak ilk yıllarda belli bir tarih saptanmamıştı ve değişen tarihlerde ama her zaman ilkbaharda kutlanıyordu. Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921’de Moskova’da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı tarafından olmuştur.

  İki dünya savaşı yılları arasında bazı ülkelerde kutlanması yasaklanan Kadınlar Günü, 1960’lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde de kutlanılmaya başlamasıyla daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1977 yılında 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etti.

  Bu dünyada yalnızca erkekler yok kadınlar da var. Öyleyse kadınların değeri bilinmeli ve onlara gereken önem verilmeli.

  Saygılarımla…

 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar  Dünya kadınları gün senede bir gün olmamalıdır çünkü kadınlar annedir ve anneler hergün hatırlanmalıdır bizce. 3. Misafir

  Cevap: Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Konuşma Metni

  Süper bir konuşma metni elleriniz dert görmesin çok memnun ettininiz bu yazıyla.

+ Yorum Gönder