+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Dünya Su Günü Bölümünden Dünya Su Günü Tarihi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Dünya Su Günü Tarihi

  Reklamlar


  Dünya Su Günü Ne Zamandır

  Dünya Su Günü

  Suyun yararlarıyla ilgili konuların ciddi bir şekilde dünya gündemine gelmesiyle BM Genel Kurulu 1993 yılı Aralık ayında aldığı bir kararla her yılın 22 Mart gününün ” Dünya Su Günü” olarak kutlanmasını kararlaştırmıştır.

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1992 yılında Rio de Janerio’da düzenlenen BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda dünyada suyun giderek artan öneminden dolayı her yıl 22 Mart gününün “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasına karar vermiştir. Ortaya çıkışı BM Çevre ve Kalkınma Konferansı’nın sonuç metni olan Agenda21’in su kaynaklarının gelişimi ile ilgili 18. bölümüne dayanan Dünya Su Günü, suyun önemi ile ilgili bilincin geliştirilmesi ve Agenda21’de sunulan önerilerin uygulanmasının sağlanması için, bütün ülkelerin ulusal düzeyde konferans, seminer, sergi, yayın ve doküman dağıtımı gibi bir dizi etkinlik yapmasını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

  22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili ilk çalışmalar Birleşmiş Milletler Genel Asamblesi tarafından 1993′te başlatıldı.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Dünya Su Günü Tarihi

  Reklamlar  Dünya su günü genelde hem ülkemizde hem dünyanın merkezi olan Birleşmiş Milletlerde de bu konu konuşulur hem reklam yapılır hem de çözüm üretme konusunda fikir alışverişinde bulunulur.+ Yorum Gönder