+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Enerji Tasarrufu Haftası Bölümünden Enerji Tasarrufu Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Enerji Tasarrufu Nedir

  Reklamlar


  Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır
  Enerji Tasarrufu Hakkında Bilgi

  Enerji Tasarrufu Nedir.jpg

  Evde enerji tasarrufu enerjinin akıllıca kullanılışı anlamına gelir ve gereksiz enerji tüketimini önlemekle yapılır. Enerji ihtiyacı ve kullanımı açısından üzerinde en fazla durulması gereken grup ailedir. Çünkü toplumda aileler, diğer kaynaklarda olduğu gibi enerji kaynaklarının kullanımı ve tüketiminde de rol oynayan en önemli tüketici gruplarından biridir. Sağlıklı, rahat, temiz ve etkin bir ev ortamının yaratılabilmesi için yürütülen ısınma, aydınlatma, temizlik, kişisel bakım gibi çeşitli faaliyetler için aileler enerji kaynaklarını kullanmakta ve buna bağlı olarak her ay bütçelerinden binlerce lira harcamaktadır.

  Evde toplam enerji kullanımının yaklaşık %40'ı sıcak su sağlama, yiyecek hazırlama ve pişirme, bulaşık yıkama, çamaşır yıkama, aydınlatma, kişisel bakım, eğlenme, dinlenme ve iletişim gibi faaliyetler, %60'ı da konutun sahip olduğu özellikler ile ilişkilidir.

  Özellikle konutlarda tüketilen enerjinin toplam enerji tüketiminin yaklaşık 1/3 oranında olduğu dikkate alınırsa bu alanda yapılacak tasarrufun hem aile açısından hem de çevre açısından önemi ortaya çıkmaktadır.

 2. Misafir

  Cevap: Enerji Tasarrufu Nedir

  Reklamlar  Enerji Tasarrufu sizin dediğiniz şekilde yapılır 3. Misafir

  Cevap: Enerji Tasarrufu Nedir

  enerji tasarrufu ve enerjinin verimli kullanımı hakkında sizlerden bilgi aldım bu yazının heledi görselin çok katkısı oldu eleriniz dert görmesin

+ Yorum Gönder