+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Engelliler Haftası Bölümünden Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Reklamlar


  Engelliler Haftası Hakkında Kompozisyon

  Engelliler Haftası Kompozisyonu

  10 ile 16 Mayıs günleri arası Sakatlar Haftası’dır. Bu hafta boyunca sakatların sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep olan etkenler açıklanır ve bu sebeplerin ortadan kalkması için çareler araştırılır. Sakatların eğitilebilmeleri ve iş sahibi olabilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmaya çalışılır.

  Sakatla Haftası boyunca, her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. 10 Mayıs günü sakatlar Haftası’nın açılışı yapılır. 11 Mayıs görmeyenler günü, 12 mayıs işitme ve konuşma engellileri günü, 13 Mayıs ortopedik özürlüler günü, 14 Mayıs zeka ve ruhsal özürlüler günü, 15 Mayıs güçsüz yaşlılar ve korunmaya muhtaç çocuklar günü olarak değerlendirilir. 16 Mayıs günü ise sakatlar haftasının genel değerlendirmesi yapılır.

  Akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar sakatlığın en önemli sebepleridir. Sakatlarında hayatlarını sürdürebilmek için çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekir. Sakatlara acıyarak ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır. Sakatların iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız işlerinde çalışan her 100 işçiden 2 sinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır.

  Gördüğümüz sakatlarla alay etmeyelim ve gülmeyelim. Bir gün bizim de sakat kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan onlara yardımcı olalım.

  Hepinize kazasız ve sağlıklı günler, mutlu bir ömür diliyorum!


 2. Misafir

  Cevap: Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Reklamlar  çok yardimci oldu bana teşekkürler Engelleri hep beraber aşalım. 3. Misafir

  Cevap: Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

  Engelli kardeşlerimize öncelikle yardımcı olmakta elimizden gelen her türlü yapmamız gerekmektedir

 4. Misafir

  Cevap: Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

  En büyük engel engelli kardeşlerimizi farklı gözle bakmalarıdır. Allah insanları imtihanları için yaratılmış olanları farklı yaratmıştır.

 5. Misafir

  Cevap: Engelliler Haftası İle İlgili Kompozisyon

  çok güzel bir şekilde kompozisyon hazırlamışsınız ellerinize sağlık

+ Yorum Gönder