+ Yorum Gönder
Her Telden ve Hayvanlar Alemi Bölümünden Tavus Kuşu İle Baykuş Arasındaki Farklar Nelerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Tavus Kuşu İle Baykuş Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Reklamlar


  Baykuş ile tavus kuşu Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Tavus Kuşu İle Baykuş Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Baykuş Hakkında Kısa Bilgi

  Tavus Kuşu İle İlgili Bilgi

  Tavus kuşu sülüngiller familyasında Pavo cinsindeki iki tür kuşa verilen isimdir. Kur yapma döneminde erkek tavusun açarak sergilediği kuyruklarıyla tanınır. Dişi tavuskuşu kahverengi ya da gri tonlu kahverengi renklidir. Erkek tavusun kuyruğunun heybetine karşın sesi hiç de kulağa hoş gelmez.

  Tavus kuşu resmi

  Tavus kusu.jpg

  Baykuş İle İlgili Bilgi

  Baykuş (Gece yırtıcı kuşları) kuşlar (Aves) sınıfının karinalılar (Carinatae) bölümünün gökkuzgunumsular (Coraciiformes) takımına giren gece yırtıcı kuşları (Strigiformes) alt takımında yer alan türlere verilen genel ad.

  Başları büyük ve tüylüdür. Kuyrukları kısa olmakla beraber kanatları enli ve uzundur. Bir kısmının kanat açıklığı bir adam boyuna ulaşır. Serçe kadar küçük olanları da vardır. Gagaları kıvrık pençeleri keskin kanca tırnaklı ve döner parmaklıdır. Kuvvetli pençeleri adeta avına kenetlenir.

  Baykuşlar tam bir sessizlik içinde avlanır. Bütün vücudu yumuşak ve ince tüylerle kaplıdır. Tüyler uçuş sırasında tabii bir susturucudur. Uçuş esnasında kanatlarının “pırpır” sesi duyulmaz. İri gözleri başlarının yanında değil önündedir. Aşırı büyüklükteki gözleri göz oyuğunda hareket edemez. Araba farı gibi yuvalarında sabittir. Ama baykuş boynunu 270 derecelik alan içinde rahatça çevirerek çevresini kontrol edebilir. Dişi baykuş erkeklerinden daha iri olup 2-10 yumurta yumurtlarlar. Kuluçka süresi 30-40 gündür. Yumurtadan çıkan yavruların göz ve kulakları kapalıdır. Yavruların yuvada kalma süresi farklıdır.

  Baykuş Resmi

  baykus.jpg


  Farklılıklara bakacak olursak baykuşlar yırtıcı kuşlardır. Tavus kuşları yırtıcı değildir.

  Baykuşlar yüksek mesafelerde uçabilirler tavus kuşları yükseklerde uçamaz.

  Tavus kuşları boyut olarak baykuşlara göre daha büyüktür.

 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Tavus Kuşu İle Baykuş Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Reklamlar  Tavus kuşu çok mükemmel renklere sahip olan ama baykuş ise görüntüsü ile insanların korkmasını sağlayan ve seslerinden rahatsız olunan bir hayvandır. 3. Misafir

  Cevap: Tavus Kuşu İle Baykuş Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Allah ne kadar güzelve anlamlı yaratmış başı boş olmadan biz en değerli varlık olan insanoğluna fayda sağlamaları için

+ Yorum Gönder