+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kanserle Savaş Haftası Bölümünden Kanserin Ön Belirtileri Hakkında Kısa Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Kanserin Ön Belirtileri Hakkında Kısa Bilgi

  Reklamlar


  Kanserin Ön Belirtileri İle İlgili Bilgi

  Kanserin Ön Belirtileri Nedir

  Vücudun herhangi bir yerinde nedeni bilinmeyen şişkinlikler, sertlikler,

  İyileşmeyen yaralar,

  Vücudun çeşitli yerlerindeki benlerde ve siğillerde, renk ve büyüklük değişmeleri,

  Durdurulamayan kanamalar,

  Ses kısıklığı

  Geçmeyen öksürük

  Nedeni anlaşılamayan ateş ye zayıflama,

  Büyük abdest alışkanlıklarındaki değişiklikler.
  Bir hastalıktan korunmak için o hastalığın nedenlerinin bilinmesi önemlidir. Bugün kanserin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Kansere karşı alınacak önlemlerde, yapılacak savaşta temel ilke; kanser etkenlerinden kaçınmak ve hastalığın erken tanımıdır.

  Kanser konusunda sık sık uluslararası konferanslar, seminerler, kongreler düzenlenir. Bu toplantılarda kanserin nedenleri, kanserden korunma yöntemleri, hastalığın erken tanımı ve iyileştirme yolları tartışılır. Yeni bulgular, yeni ilaçlar tanıtılır. Ülkemizde de son yıllarda bu tür çalışmalara ağırlık verilmiştir. Doktorlarımızın kanser konusundaki araştırmaları, uluslararası toplantılarda ilgiyle izlenmektedir.

  Tıp biliminin gelişmesi, insanların eskiye göre daha bilinçli yardım istemeleri, pek çok insanı kanserden kurtarıyor. Gün geçtikçe kanserden kurtulanların oranı daha da artacaktır.

  Kanser hemen her organda görülmektedir. Ancak bazı organlarda daha çok dikkati çekmektedir.
  * Akciğer Kanseri : Ölüm oranı en fazla olan kanserdir. Sigara içenlerde daha sık görülür.
  * Sindirim Sistemi Kanseri : Mide ve Kalın bağırsak kanseri önemli organ kanserleridir.
  * Meme Kanseri : Elle tanımı yapılabildiğinden tedavi ve iyileşme oranı en çok olan kanser türüdür.
  Kanser Savaş Haftası boyunca sergiler açılır. Hastalığın halka tanıtılmasına çalışılır. Gazetelerde, dergilerde, radyo ve televizyonda hastalıktan korunma yolları anlatılır. Yapılan araştırmalar yeni buluşlar, yeni ilaçlar açıklanır. Halk bu konuda aydınlatılır.

  Bu hafta öğrendiklerimizi yaşamımız süresince unutmayalım. Bu konuda çevremizdeki insanları uyaralım. Kanserle ilgili en küçük kuşkuya düşüldüğünde hemen doktora başvurmak gerektiğini anlatalım. Unutmayalım; kanserin erken belirlenmesi, iyileşmesini çok kolaylaştırır.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Kanserin Ön Belirtileri Hakkında Kısa Bilgi

  Reklamlar  Kanser hastalığının belirtileri çok ama en belirginlerinden biri özellikle nedensiz şişkinlikler ve ayrıca iyileşemeyen yarla bunların başında sayabiliriz.+ Yorum Gönder