+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kanserle Savaş Haftası Bölümünden Dünyanın Kanser Başkenti Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Dünyanın Kanser Başkenti Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Dünyanın Kanser Başkenti İle İlgili Bilgi
  Dünyanın Kanser Başkenti Neresidir


  Dünya Kanser Araştırma Fonu’nun verilerine göre, her yıl 100 bin kişiden 326′sının kansere yakalandığı Danimarka, dünyanın kanser başkenti.

  ANKARA – Daily Telegraph’taki haberde, Danimarka’da kanser vakalarının fazlalığında, hastalığın teşhisindeki isabetliliğin dünyanın diğer yerlerine göre daha iyi olmasının ve yaşam biçiminin etkili olduğu belirtildi.

  Danimarkalı kadınların ortalamadan daha fazla sigara içmeleri ve ülkedeki yüksek alkol tüketiminin kanser vakalarının yüksekliğinde payı olduğu kaydedildi.

  Dünya Kanser Araştırma Fonunun verilerine göre, gelir seviyesi yüksek ülkelerde kanser oranları, az gelişmiş ülkelere göre daha fazla. 13 Avrupa ülkesi, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda kanser oranlarının yüksekliği açısından en başta gelen 20 ülke arasında bulunuyor.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Dünyanın Kanser Başkenti Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Dünya da en çok kanser Danimarka' da meydana gelerek insanların hayatının en sıkıntılı ve acı çekerek sebep olan kanser olayları maalesef Türkiye de başta olmak dünyanın her yerinde çok fazla kanser olayları meydana gelerek bir çok insanın ölüme neden olmuş.+ Yorum Gönder