+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kardeşlik Haftası Bölümünden Kardeşlik Haftası Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Kardeşlik Haftası Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Kardeşlik Haftası İle İlgili Bilgi

  Toplu yaşayan insanlar birbirlerine tahammül göstermek zorundadır. Birbirlerini sevmek zorundadır. İnsan olmanın en büyük özelliği ve insanın en önemli görevi, karşısındaki insana iyi davranmak, hatalarından dolayı affedici olmak, hoşgörülü davranmak ve bütün insanlığın huzuru ve mutluluğu için çalışmaktır.

  Türklerin kurdukları devletlerin temeline bakıldığında devlet içinde kesinlikle insanın insanı sömürmesi gibi bir yanlışlık görülmez. Aksine dünya ülkelerinin birçoğu daha düne kadar, hatta bugün bile başka milletleri sömürge olarak kullandıklarını görüyoruz.
  Türk milleti, “Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz” diyen Yunus Emre’nin yolunda yürümüştür yüzyıllar boyunca.

  Atatürk de, “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek insanlar arasındaki kardeşliğin barış temeline dayandırılmasını tavsiye etmiştir.

  İşte bu gerçekten yola çıkarak, 28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arası "Kardeşlik Haftası" olarak ilân edildi.

  Kardeşlik Haftası dolayısıyla arkadaşlarımız arasında dargınlar varsa onları barıştırmak için harekete geçmeliyiz. Kendi arkadaşlarımızla iyi geçinmeliyiz ve evimizde de bu kardeşlik havasının oluşması için çaba göstermeliyiz.


 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Kardeşlik Haftası Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Kardeş can demek kardeş ruh ikizi demek kardeş sevmek demek kardeş demek sevgi demek ahilik haftası vesilesiyle can olmak dileğiyle. 3. Misafir

  Cevap: Kardeşlik Haftası Hakkında Bilgi

  Kardeş demek herşeydir. Bazen anlatılacak ifade bulamamaktır.

+ Yorum Gönder