+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kızılay Haftası Bölümünden Kızılay Ne Demektir Kızılay Ne İş Yapar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Kızılay Ne Demektir Kızılay Ne İş Yapar

  Reklamlar


  Kızılay Nedir Kızılay'ın Görevleri ve Çalışmaları Nelerdir
  Kızılay Hakkında Genel Bilgi

  Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Savaşta yaralananlara ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın sel deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere düşkünlere kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek giyecek içecek yakacak çadır ve para yardımı yapar. Kızılay‘ın halka yaptığı yardımlar yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan bağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş Kızılay’a yardım etmeli bağışta bulunmalıdır. Hepimiz Kızılay‘a yardım edelim. Kızılay Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım. Kızılay’a yaptığımız yardım fakire fukaraya felakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak bizim de yardımımıza koşar. pulu alalım.

  Kızılay nedir, Kızılay ne iş yapar, Kızılayın görevleri ve çalışmaları 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda radyo ve televizyonlarda gazete ve dergilerde Kızılay’ın faydaları amaçları anlatılır. Kızılay’la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir.
  Kızılay’ın merkezi Ankara’dadır. Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır. Öğrencilerin üye olduğu bu kol Kızılay’a pul satarak yardım toplar.

  KIZILAY’IN GÖREVLERİ VE ÇALIŞMALARI

  1.Doğa olaylarında zarar görenlere çadır battaniye giysi ve yiyecek yardımları yapar. Bunun için önceden bu maddeleri depo eder.
  2.Yoksul kimsesiz ve düşkünler için aşevleri açar.
  3.Sağlık merkezleri kurar. Kurduğu kan bankası ile halkın yaptığı kan bağışlarını kabul eder gereksinme duyanlara bu kanları verir.
  4.Hemşire yetiştirmek için okullar açar.
  5.Savaşta geçici sağlık merkezleri kurar.
  6.Gezici hastaneler kurar.

 2. Derman
  Yeni Üye

  Cevap: Kızılay Ne Demektir Kızılay Ne İş Yapar

  Reklamlar  Kızılay gece demez, gündüz demez, yağmur demez ,çamur demez büyük küçük bütün insanların ihtiyacını karşılamak için çabalayan çok büyük bir hayır kurumudur. 3. Misafir

  Cevap: Kızılay Ne Demektir Kızılay Ne İş Yapar

  Kızılay demek yardım demek

+ Yorum Gönder