+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Kütüphaneler Haftası Bölümünden Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kısa Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kısa Bilgi

  Reklamlar


  Kütüphaneler Haftası Kısaca

  Kütüphaneler Haftası İle İlgili Bilgi

  Kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez. Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve araştırmacıların, öğrencilerin, tüm insanların hizmetine sunulur. Kuşkusuz çoğu kişinin kendi evinde kitaplığı vardır ama buradan sadece kendisi ve yakınları, tanıdıkları yararlanabilir. Oysa kütüphanelerden çok geniş kitlelerin yararlanma olanağı vardır. Üstelik böyle bir özel kitaplığa sahip olan kimsenin de kütüphanelere gereksinimi vardır. Çünkü özel bir kitaplık asla kütüphanelerin zenginliğine erişemez.

  Günümüzde uygarlık çok gelişmiştir. Radyo, televizyon, bilgisayar, internet gibi iletişim ve bilgilenme araçları çok gelişmiştir. Ne kadar gelişse, yaygınlaşsa da bunların hiçbirisi kitabın yerini tutamaz. Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kitaba, kütüphaneye olan ilginin azalmaması, hatta artması bunun kanıtıdır.

  Bu gerçeğin bilincindeki Türk Kütüphaneciler Derneği'nin girişimleriyle 1964'ten bu yana Mart ayının son pazartesi başlayan haftası "Kütüphaneler Haftası "olarak değerlendirilmektedir. Hafta boyunca okullarda, görsel ve yazılı basında kütüphanelerin önemi anlatılır. Bu konuya halkın dikkati çekilir. Kütüphaneler hakkında bilgi verilir.

  Haftanın amacı öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamaktır.


 2. Misafir

  Cevap: Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kısa Bilgi

  Reklamlar  bu kısa bilgileri için teşekkürler çok yardımcı oldunuz 3. Misafir

  Cevap: Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kısa Bilgi

  çok güzel bilgiler var teşekkürler

 4. Misafir

  Cevap: Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kısa Bilgi

  çokk güzell yazmışsınız ellerinize ve ağzınıza sağlıkk buradan kütüphane üyelerine ve kitap okumayan okuyan arkadaşlarıma sesleniyorumm kitap okuyun zekanızı geliştirin arkadaşlar istediğiniz mesleği kapın. arkadaşlarınızı geçin yarışın onlarla bnde hiç kitap okumazdım hiç sevmezdim kitap okumayı ama böyle yazıları okuduktan sonra bnde çokk sevdim bnde sizin gibi 6.7.8. sınıf öğrencisiyimm kitap zekamızı güzel okumamızı geliştiriyor neyse bu kadar konuşma yeter hepinize başarılarr

 5. Misafir

  Cevap: Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kısa Bilgi

  Kütphaneler gelecek nesillerin yaşam kaynağıdır

+ Yorum Gönder