+ Yorum Gönder
Her Telden ve Markalar Tarihi Bölümünden İnternette Oluşturulan Markanın Başarıya Ulaşması için Öneriler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  İnternette Oluşturulan Markanın Başarıya Ulaşması için Öneriler

  Reklamlar


  İnternette Oluşturulan Markanın Başarıya Ulaşması için Öneriler Nelerdir

  Günümüzde tüketiciler için marka ürünler kullanmak ve markanın onlara sağladığı ayrıcalıklardan faydalanmak çok önemlidir. Bu sebeple iletişim teknolojisinin gelişmesi ile birlikte küreselleşen dünyada, başarılı bir markaya sahip olabilmek kaçınılmaz bir durumdur. İnsanların piyasada tutunabilmek için birbirleri ile yarıştığı şu günlerde, marka yaratmak değil; onun tüketiciler tarafından benimsenmesi ve kalıcı olması gerçekten zordur. Marka insanların aklında iyi bir imaj etkisi bıraktığı zaman piyasada tutunmayı başaracaktır.

  Markanın başarıya ulaşması için iletişim çok önemlidir. Çünkü iletişim olmadan markanın tüketiciler ile buluşturulması imkansızdır. Bu noktada internet devreye girmektedir. Küresel dünyaya açılan büyük bir kapı olan internette müşterilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak güçlü bir websitesi oluşturmak gerekmektedir. Kişisel pazarlamanın oldukça önem kazandığı bu dönemde internet, tüketicilere ulaşmanın ve onlarla iletişimin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Teknolojik alt yapının sağlam olması ve şirketin sürekli olarak kendini yenilemesi internet üzerinde oluşturulan markanın başarıya ulaşması için olmazsa olmaz bir kuraldır.

  Amaç markanın daha fazla insanla buluşturulması olsa da, eski müşterilerin kaybedilmemesi için de çaba harcanmalıdır. Çünkü markanın yeni müşteriler ile buluşturulmaya çalışılması daha çok zaman ve masraf gerektirmektedir. Sunulan ürün ve hizmet ne olursa olsun, sıkı rekabet rekabet ortamından dolayı avantajlı konumdaki müşteri esas alınmalı ve müşteri odaklı çalışılmalıdır.


+ Yorum Gönder