+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü Bölümünden Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü İle İlgili Kompozisyon

  Reklamlar


  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü Hakkında Kompozisyon Örneği
  Milli Eğitim Vakfı Kuruluş Günü Konulu Kompozisyon

  19 Şubat Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kuruluş günüdür Her yıl bu gün okullarımızda, vakfın kuruluş amaçları anlatılır Vakfın ülke, il, ilçe düzeyindeki çalışmaları sergilenir Bu çalışmalardan örnekler sunulur.

  Milli Eğitim Bakanlığı, anaokulundan üniversiteye kadar öğrenci ve yurttaşların her tür eğitimi ile görevlidir Eğitim hizmetleri, diğer hizmetlere göre daha pahalı olduğundan bakanlık bütçesi bu konuda yetersiz kalmaktadır Halkın ve öteki kuruluşların yardımlarını sağlamak amacı ile 19 Şubat 1981 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Vakfı kurulmuştur.

  Vakfın kurucuları gerçek kişilerle, Öğretmenler Bankası, İş Bankası, TCZiraat Bankasıdır Vakıf, kuruluşunu izleyen kısa sürede, il ve ilçe düzeyinde şubeler açmıştır Eğitime katkıda bulunacak sosyal ve fiziki yapının geliştirilmesine yardımcı olur.

  Milli Eğitim Vakfı kuruluşundan bu yana halkımız ve çeşitli kamu ve özel kuruluşlarından büyük ilgi ve yardım görmüştür Vakıf, sağladığı gelirleri Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda düzenli olarak değerlendirmektedir.

+ Yorum Gönder