+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Orman Haftası Bölümünden Orman Haftası Ne Zaman Kutlanır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Orman Haftası Ne Zaman Kutlanır

  Reklamlar


  Orman Haftası Kutlanma Tarihi

  Orman Haftası Ne Zaman Kutlanmaktadır?


  Orman Haftası 27 Mart tarihinde her yıl kutlanmaktadır. Ormanların korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamızın önemli bir sorunudur. Bizler de çevremizdeki ağaçların dallarım kırmayanın, fidanları sarsmayalım. Ağaçları zararlı hayvanlardan koruyalım.

  Orman hayvanların barındığı, çeşitli bitkilerin bulunduğu sık ağaç topluluklarıdır. Ormanda büyük ağaçlar, ağaççıklar, mantarlar, otlar, yüzlerce, binlerce bitki bir arada bulunur. Çam, sedir, köknar, ladin, ardıç, meşe, dişbudak, kayın, gürgen belli başlı orman ağaçlarıdır.

  Eskiden yeryüzünün büyük bir bölümü ormanlarla kaplıydı. insanların bilgisizlikleri nedeniyle yok edilen ormanların yerini bozkırlar, çoraklaşan topraklar, çöller aldı. İnsanlar her zaman ağaca ve ağaçtan yapılan çeşitli araç ve gereçlere gereksinme duymuşlardır. Ormanlar, ağaçlar, toprağın nemli kalmasını sağlar. Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır. Öte yandan kullandığımız araç ve gereçlerin çoğu ağaçlardan yapılır.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Orman Haftası Ne Zaman Kutlanır

  Reklamlar  Orman haftası genelde mart ayının sonuna doğru kutlanan ayrıca bu haftada Ormanın ne kadar değerli olduğunu anlatan çok güzel ve sağlımızı korumak açısından da çok yararlı bir haftadır.+ Yorum Gönder