+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Orman Haftası Bölümünden Orman Haftası İle İlgili Konuşma Metni ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Orman Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar


  Orman Haftası İle İlgili Örnek Konuşma Metni

  Orman Haftası Hakkında Konuşma Metni

  Sevgili Arkadaşlar!
  Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır.


  Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanlarını bilinçsizce tüketen ülkeler, sadece çölleşmekle kalmazlar, sahip oldukları en değerli şeyi ve en büyük doğal zenginliği de kaybetmiş olurlar.

  Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların en büyük düşmanı insanlardır. Tarla açmak için ormanı yok eden de, attığı sigara izmariti ya da yaktığı ateşle koca bir ormanı yakıp kül eden de insandır.

  Ormanların çoğaltılmasında bizlerin de katkısı olabilir. Orman işletmeleri ya da belediyelere müracaat ederek ağaçlandırma çalışmalarına katılabiliriz.
  Saygı ve sevgilerimle hepinizi selamlıyorum.


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Orman Haftası İle İlgili Konuşma Metni

  Reklamlar  Ormanlarımızın en güzel faydalarından biri yağmur fabrikası olması ve oksijen depolayarak bize aktarması ve en önemlisi çeşitli ve en güzel ürünlerden bize nimet olarak faydalanmamıza vesile olur.+ Yorum Gönder