+ Yorum Gönder
Her Telden ve Püf Noktalar Bölümünden Kilo Alarak Şişmanlamamak İçin Dışarıda Yemek Yemenin Püf Noktaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Kısaca
  Yeni Üye

  Reklamlar


  Kilo Alarak Şişmanlamamak İçin Dışarıda Yemek Yemenin Püf Noktaları

  Reklamlar


  Kilo Alarak Şişmanlamamak İçin Dışarıda Yemek Yemenin Püf Noktaları

  Yoğun iş temposundan dolayı evinizde yemek yapamıyor ve sıklıkla dışarıda mı yemek yiyorsunuz? O zaman büyük ihtimalle fazla kalori alıyorsunuz.
  Zamansızlık nedeniyle dışarıda yemek yemek, bazen evde yemek yemekten çok daha pratik olabiliyor. Ancak porsiyonların daha büyük olması, geniş menü seçenekleri, pişirme tekniklerinin farklı olması ve sunum çeşitliliği gibi nedenlerle dışarıda yemek daha fazla kalori anlamına geliyor.

  Dışarıda yemek yediğinizde aşırıya kaçmak ve fazla kalori almak istemiyorsanız Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir’in şu önerilerine kulak verin:

  DIŞARIDA YEMEK YEMENİN PÜF NOKTALARI

  “-Ana yemekten önce hafif bir çorba içmeniz, yemeğin geri kalan kısmında daha az kalori almanızı sağlayacak.

  -Yemeğinizin nasıl yapıldığını sormaktan çekinmeyin. Çok yüksek kalorili yiyecekler kullanılıyorsa hemen o yemekten vazgeçin.

  -İsteyeceğiniz yemeğin sizin için daha az yağ kullanılarak yapılmasını rica edin. Unutmayın siz müşterisiniz ve müşteri her zaman haklıdır.

  -Aperatifler yerine salataları tercih edin. Ancak salatanızı sipariş ederken yağsız ve sossuz olarak istediğinizi belirtmeyi unutmayın. Salatanız, masanıza geldikten sonra yağı, limonu ve sirkeyi kendiniz ayarlayın.

  -Başlangıçları arkadaşınız ile paylaşmayı deneyin.

  -Kırmızı et dışında bir başlangıç tercih edin.

  ŞERBETLİ TATLILARI HAYATINIZDAN ÇIKARIN

  -Yemeğe çıkmadan birkaç saat önce meyve, grisini veya küçük bir kepekli sandviç gibi bir ara öğün tüketirseniz, yemekte çok aç olmayacağınız için aşırıya da kaçmayacaksınız.

  -Eğer tatlı yiyecekseniz, seçiminiz kesinlikle sütlü veya meyveli hafif tatlılardan biri olmalıdır. Şerbetli tatlıları hayatınızdan çıkarmanın vakti çoktan geldi.

  -Yanınızda sürekli diş fırçanızı ve diş macununuzu taşıyın. Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalarsanız daha fazla bir şey yemek istemeyeceksiniz. İşe yaradığını göreceksiniz.

  -Eğer gittiğiniz yerde çok da sağlıklı seçenekler yoksa porsiyonlarınızı küçültmeyi deneyin.”


 2. Yeni Admin
  Super Moderator

  Cevap: Kilo Alarak Şişmanlamamak İçin Dışarıda Yemek Yemenin Püf Noktaları

  Reklamlar  Bence günümüzde en güzel yediğimiz yemeklere ve özellikle şerbetli tatlılardan kaçınarak her şeyden az ve ara öğünler konarak yediklerimize dikkat edersek hem kilo almamış oluruz hemde sağlıklı beslenmiş oluruz.+ Yorum Gönder