+ Yorum Gönder
Sağlık Kütüphanesi ve Şifalı Taşlar ve Özellikleri Bölümünden MORA Terapi Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. lüle
  Yeni Üye

  Reklamlar


  MORA Terapi Nedir

  Reklamlar


  Sigara Ve Alkol Gibi Bağımlılıklardan Kurtulmak Için Neu.MORA Terapi

  Neu. MORA-Terapi...

  Biorezonans ya da biraz daha özelleşmiş ismiyle MORA-Terapi kısaca maddelerin çevresine yaydığı frekansların kullanılarak vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir. Bu işlemi aşılamaya da benzetmek mümkün olabilir. Amaç alerjen ya da bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir "silkelenme" ve "temizlenme" hâli yaratabilmektir. MORA-Terapi ya da genel olarak biorezonans tedavilerinde vücuda madde verilmez yani maddenin kimyasal özelliği kullanılmaz. Bunun yerine maddenin fiziksel özellikleri (elektromanyetik ışınımları) kullanılır.

  Yöntem birbirinin ayna görüntüsü ile iki frekansın birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkar. Sigara tedavilerinde, içilen sigaradan alınan frekans (elektromanyetik yayılım), elektronik olarak ters çevrilerek (ayna görüntüsü olarak) çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Yapılan işlem vücuda düşük frekanslarda (radyo sinyalleri gibi) yayın yapmak gibidir. Bağımlılık yaratan maddeden alınan frekans paterninin ayna görüntüsünün vücuda verilmesi ve iki ters frekans paterninin birbirini ortadan kaldıracağı bilgisi... Yani kısaca MORA-Terapi bağımlılık yapan madenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir.
  NEOSANTE'de sigara Bırakmak için MORA-Terapi'nin en gelişmiş şekli olan Neu.MORA ile bir başka biorezonans sistemi olan Quantum Response terapileri birlikte kullanılır.

  Zayıflama tedavilerinde ise; Neosante'de kullanılan zayıflama tedavileri Dr. Ersal S. Işık ve Neosante ekibince geliştirilen ve MORA-Terapi'yi Neu.MORA ile kendine has bir şekilde kullanıp, bu tedavi yöntemini OZON tedavileri, S.Tuning rezonans terapileri ve Homeopati ile kombine eden, böylece hem hızlı, hem de sağlıklı kilo vermenizi sağlayan ve bir yandan da kilolu hâlinize sebep olan duygusal problemlerinizi çözerken kilolardan kalıcı olarak kurtulabilmenizi sağlayan bir zayıflama protokolüdür.

  Neu.MORA-Terapi'nin hamur işleri, şeker ve tatlılar vs. benzeri kilo aldıran gıdalar üzerinden zayıflama amaçlı kullanımında bahsedilen “silme” işlemi “karbonhidrat tipi gıdalar” üzerinden yapılmaktadır. Yani size kilo aldıran gıdalar "bağımlılık yapan maddeler" gibi algılanmakta ve bunlar üzerinden bağımlılık tedavisi uygulanmaktadır.

  Alkol tedavilerinde de yapılan işlem sadece alkolün frekansının silinmesi olmayıp, vücudun yaydığı elektromanyetik frekansların da düzenlenmesi olduğundan, yapılan MORA seanslarının kişinin psikolojik durumu üzerinde de belirgin bir etkisi görülür. Genelde görülen şey anksiyete (sıkıntı hâlinin) ortadan kalkması ve genel bir sakinlik, rahatlama hâlidir. MORA-Terapinin bu etkisi alkol bırakma konusundaki başarının bir başka sebebidir. Ancak psikolojik durumun desteklenmesi MORA-Terapi yanında renk terapileriyle de sağlanmaktadır.

  MORA-Terapi + MORA-Color + Supertuning Renk Terapileri: Psikolojik durumun rahatlatılması konusunda MORA-Terapi çoğu zaman tek başına yeterli olsa da elimizdeki diğer tedavi seçeneklerini de kullanmamız gerekebilmektedir.

  Renk Terapilerini (alkol bırakma dışında) özellikle yüksek anksiyeteli-bunaltılı-sıkıntılı durumlarda ya da depresif hâllerde kullanıyoruz. Renk terapilerini bir başka biorezonans sistemi olan ve Color biorezonans ya da Supertuning olarak anılan cihaz yardımıyla yapıyoruz.

  Dr. Ersal S. Işık
  Aile Hekimliği Uzmanı
  NEOSANTE Neu.MORA
  www.neosante.com.tr

+ Yorum Gönder