+ Yorum Gönder
Belirli Günler ve Sivil Savunma Günü Bölümünden Sivil Savunma Günü İle İlgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Sivil Savunma Günü İle İlgili Kompozisyon

  Reklamlar


  Sivil Savunma Günü Hakkında Kompozisyon Örneği
  Sivil Savunma Günü Konulu Kompozisyon  Savaş silahlarının cephe gerisine uzanan etkileri gözönüne alınarak, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra sivil halkın bu silahların etkisinden korunması bakımından bir örgütlenmeye gidilmesi fikri ortaya çıkmıştır. 2. Dünya Savaşı, savaşların bilinen karakterini değiştirmiş, özellikle uçak tekniğinde meydana gelen hızlı gelişmeler savaşan devletlerin tüm ülke alanlarını savaş haline getirmiştir.

  Cephe gerisindeki sivil halk ile savaş gücünü destekleyen resmî ve özel kuruluşlarla ulaştırma tesislerinin korunması, gerek ülke geleceği açısından ve gerekse orduların savaş güçleri ile moral güçlerinin ayakta tutulması açısından sivil savunma adı verilen kavram ortaya çıkmıştır.

  Barış zamanında da doğal afetlerle, büyük yangınlara karşı halkın can ve mal emniyetinin sağlanması da bu kavramla birlikte düşünülmüştür.

  Türkiye’de 1959 yılında İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak Sivil Savunma Genel Müdürlüğü kurulmuştur.Sivil savunma halkın afetlerde can ve mal kaybını en aza indirmek için çalışır.

 2. Misafir

  Cevap: Sivil Savunma Günü İle İlgili Kompozisyon

  Reklamlar  Konuyu çok güzel kavrayarak hazırlanmış güzel bir kompozisyonu okudum sizlere teşekkürlerimi sunuyorum+ Yorum Gönder