+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Trafik ve İlk Yardım Haftası Bölümünden 1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

  Reklamlar


  1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası İle İlgili Bilgi

  1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Hakkında Yazı

  1 7 Mayis Karayolu Guvenligi ve Trafik Haftasi.jpg

  Trafik denilince aklımıza taşıtlar gelir. Oysa trafik, sadece taşıtlardan ibaret değildir. İnsanlar ve hayvanlar da trafiği oluşturan olgular içindedir. Taşıtların, insanların ve hayvanların, yollar üzerindeki her türlü hareketlerine trafik diyoruz.

  Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte, trafik sorunu da artmıştır. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir. Trafik canavarıyla mücadele etmenin tek yolu, trafik kurallarına uymaktır. Bilgisiz ve cahil insanlar, trafik kurallarına uymayarak ölen insan sayısının artmasına sebep olmaktadır.

  Trafik Haftası, trafik kurallarının anlatılmasında önemli bir zaman dilimidir. Trafik kurallarını öğrenerek ve çevremizdeki insanlara öğreterek, bu haftanın amacına ulaşmasına yardımcı olabiliriz.

  Cadde ve sokaklarda yaya kaldırımlarından yürümeli, karşı kaldırıma yaya geçitlerinden geçmeliyiz. Karşıdan karşıya geçerken, önce sola, sonra sağa ve tekrar sola bakarak geçmeliyiz. Trafik polisinin olmadığı yerlerde, trafik ışık ve işaretlerine dikkat etmeliyiz. Üst geçit olan yerlerde mutlaka üst geçidi kullanmalıyız. Taşıtlara asılmamalı ve taşıtlar durmadan inip binmemeliyiz. Taşıtların sağından inip binmeliyiz. Taşıt pencerelerinden kollarımızı ve başımızı çıkarmamalıyız. Duran bir taşıtın hemen önünden ve arkasından geçmemeliyiz.


 2. Misafir

  Cevap: 1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

  Reklamlar  çok güzel bir bence öğretmenlerim ve arkadaşlarım çok beğenecek 3. Misafir

  Cevap: 1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

  Karayolu haftasında insanları bilinçlendirecek konular hakkında oturumlar düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum

 4. Misafir

  Cevap: 1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

  Sizlere tavsiyem herkesin okuması gereken bir yazıdır ellerinize sağlık

 5. Misafir

  Cevap: 1 - 7 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

  Hadi 1 - 7 Mayıs Karayolu güvenliğini herkese anlatalım

+ Yorum Gönder