+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Turizm Haftası Bölümünden Turizm Haftası 15-22 Nisan Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Turizm Haftası 15-22 Nisan Hakkında Bilgi

  Reklamlar


  Turizm Haftası 15-22 Nisan İle İlgili Bilgi

  Turizm Haftası Hakkında Yazı

  Turizm Haftasi 15 22 Nisan.jpg
  Turizm bir ülkenin milli değerlerinden biridir. Bacasız sanayi olarak adlandırılır ve ülke ekonomisi için büyük önem taşır. Ülke dışından veya ülke içinden insan gruplarının tarihi, sosyal, kültürel ve doğal açıdan önem taşıyan bir bölgeye yaptıkları geziye ve bu geziden ortaya çıkan potansiyele genel olarak turizm denir. Yurt dışından gelenler dış turizm, yurt içinden gelenler ise iç turizmi oluşturur.

  Deniz, kum ve plajlarının güzelliğinden dolayı Antalya ve Muğla illerimiz, en önemli tatil turizmi bölgelerimizdir. Gerek yurt dışından, gerekse yurt içinden bir çok insan tatillerini geçirmek üzere bu ve bunun gibi yörelerimize giderler. İstanbul ise Kültür turizmi açısından en önemli ilimizdir. Bir çok yabancı turist İstanbul'a gelerek tarihi yerleri gezerler. Yurt dışından turistin gelmesi demek, ülkeye döviz girmesi demektir. Ülkeye döviz girmesi de ülkenin kalkınmasını ve zenginleşmesini sağlar. Bu nedenle turizmin yaygınlaşması için elimizden geleni yapmalı, ülke tanıtımına katkıda bulunmalı, dışarıdan gelen turistlere iyi davranmalı, onların ülkeye tekrar gelmeleri için iyi izlenimler bırakmalıyız.

  Ekonomik açıdan turizm ülkelere büyük katkılar sağladığından, alanı da çok genişlemiştir. Önceleri sadece tatil ve kültür turizminden söz edilirken, şimdilerde spor turizmi, konferans turizmi gibi turizmler de yaygınlaşmaya başlamıştır.


 2. Misafir

  Cevap: Turizm Haftası 15-22 Nisan Hakkında Bilgi

  Reklamlar  Bence bizim ülkemiz truzm potansiyeline sahip bir ülkedir. 3. Misafir

  Cevap: Turizm Haftası 15-22 Nisan Hakkında Bilgi

  Turizm haftası yaklaşıyor hazırlık yapmam gerekiyor

+ Yorum Gönder