+ Yorum Gönder
Özel Günler ve Haftalar ve Yeşilay Haftası Bölümünden Yeşilay Haftası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. Suskun
  Moderator

  Reklamlar


  Yeşilay Haftası

  Reklamlar


  Yeşilay Haftası Hakkında Bilgi
  Yeşilay Haftası İle İlgili Yazı  İçki , sigara ve uyuşturucu zararlı maddelerdir. Bu maddeleri kullanan insanların davranışlarında, konuşmalarında bozukluklar ortaya çıkar. Akciğer ve karaciğerlerinde hastalıklar oluşur. Kişinin sağlığı bozulur. Bu tür kötü alışkanlığı olan insanların zamanla sinirleri zayıflar. Çevrelerinde bulunan diğer kişilerle ilişkileri bozulur. İş verimleri düşer, görevlerini yerine getireınez olurlar. Aileleri huzursuz ve mutsuz olur.

  İşte bu zararları bilen, içki, sigara ve uyuşturucuya karşı olan bir grup ınsan bir araya gelerek 5 Mart 1920 yılında istanbul'da bir dernek kurarlar. Bu derneğin adını da "Hilal-i Ahdar Derneği" korarlar. Daha sonra bu derneğin adı değiştirilerek "Yeşilay" olmuştur.

  Her yıl 1- 7 Mart tarihleri arası Yeşilay Haftası olarak düzenlenir. Hafta boyunca çeşitli etkinliklerle içki, sigara, uyuşturucu, kumar gibi zararlı alışkanlıkların insana ve çevresine yaptığı zararlar anlatılır. Basında yer verilerek geniş kitlelere ulaşılmaya çalışılır.

 2. Misafir

  Cevap: Yeşilay Haftası

  Reklamlar  Ne kadar güzel ifade etmişsiniz vücudumuza olan zararlı maddeleri sizlere teşekkür ederim.

  Bir de Bonzai'yi unutmayalım.+ Yorum Gönder